انجام پایان نامه سخت افزار

درباره انجام پایان نامه سخت افزار و گرایش مهندسی سخت افزار بخون.

انجام پایان نامه کامپیوتر سخت افزار

گرایش مهندسی سخت افزار از رشته مهندسی کامپیوتر

 همونطور که میدونید کامپیوتر جزء لاینفک زندگی امروزی تمام مردم این کره خاکی هست که همه به وجود اون نیاز دارن. به همین  دلیل رشته ای با این نام وجود داره. کامپیوتر دو بخش اصلی داره : سخت افزار و نرم افزار. همونطور که قبلا هم ذکر شد، نرم افزار قسمت غیر قابل لمس کامپیوتر هست که میتونین با اون، سخت افزار رو کنترل کنین. اما سخت افزار قسمت قابل لمس و فیزیکی کامپیوتر هست که خیلی از نرم افزار مهم تره و اگر نباشه، نرم افزار هم نیست. در این مطلب درباره گرایش سخت افزار صحبت خواهیم کرد.

همچنین توی مسداک بخون: مهندسی برق و قدرت

سخت افزار کامیپوتری

گرایش مهندسی سخت افزار

همونطور که ذکر شد و خودتون هم میدونید، این گرایش درباره قسمت فیزیکی و قابل لمس کامپیوتر به نام سخت افزار بحث میکنه و هدف این گرایش، تربیت افرادی هست که درباره سخت افزار کامپیوتر اطلاعات دارند و میتونن به راحتی مشکلات و مسائل مربوط به اون رو حل کنن؛ در واقع یه جورایی تعمیرکار کامپیوتر بشن.

واحدهای درسی

گرایش مهندسی سخت افزار، متشکل از 140 واحد درسی هست که به شرح زیر هستن:

دروس عمومی 20 واحد 
دروس پایه 21 واحد 
دروس اصلی 59 واحد 
دروس تخصصی 25 واحد 
دروس اختیاری 15 واحد 
دروس اصلی این گرایش:

از کامپیوتر- مبانی کامپوتر- برنامه سازی پیشرفته- ساختمان گسسته- مدار الکتریکی1- ریاضی مهندسی- مدار الکترونیکی2- مدارهای منطقی- زبان ماشین و برنامه نویسی سیستم- ساختمان داده ها- زبان تخصصی- طراحی الگوریتم- نظریه زبانهای ماشین- شیوه ارئه مطالب- زبان های برنامه سازی- معماری کامپیوتر- شبکه های کامپیوتری- سیستم های عامل- از ریز پردازنده1- از مدار الکتریکی1- از مدار های منطقی2- از مدار الکترونیکی2- از معماری- از ریز پردازندهَ2 .

بازار کار گرایش مهندسی سخت افزار

 تعداد مهندسین سخت افزار به نسبت مهندسین نرم افزار کمتره اما بازار کار خوبی هم داره. برای مثال، یک مهندس سخت افزار میتونه در زمینه های زیر فعالیت کنه:

تعمیرگاه کامپیوتر، دفتر فنی، سرویس دهنده های رایانه ای و سرویسهای تحلیل داده ها، صنایع تولیدی تجهییزات رایانه ای ، صنایع ارتباطات و مخابرات و مؤسسات مشاوره رایانه، طراحی و پیاده سازی کامپیوتر های سفارشی و ... .

مهندسی سخت افزار

ادامه تحصیل در این گرایش

رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش سخت افزار، از رشته های پرطرفدار هست و به همین خاطر خیلی از دانشگاه های مطرح کشور، در این گرایش و رشته دانشجو می پذیرن. همچنین چون همه جای دنیا به مهندسین کامپیوتر نیاز هست، امکان تحصیل در خارج از کشور هم وجود داره.

ویژگی های لازم برای تحصیل در گرایش سخت افزار

همونطور که مطمئنا خودتون هم میدونید، مهمترین موضوع علاقه هست مخصوصا به رشته کامپیوتر و گرایش های اون.

دوما باید پایه ریاضی و فیزیک قوی ای داشته باشین تا بتونین در این گرایش موفق بشید و به مشکل نخورید.

سوما صبر و بردباری خیلی خیلی در رشته کامپیوتر مهمه چون در طول زمانی که با کامپیوتر کار میکنین، به ارور های زیادی برخواهید خورد.

مهندسی کامپیوتر سخت افزار

من در این پست به تشریح گرایش مهندسی سخت افزار پرداختم تا شما با این گرایش بیشتر آشنا بشید.

در ضمن؛ یکی از مهم ترین مطالب برای هر دانشجویی، انجام پایان نامه و انجام پایان نامه ارشد هست. شما میتونین این کار سخت رو به بهترین سایت انجام پایان نامه یعنی مسداک بسپرین. بنابراین فرصت رو از دست ندید و برای سفارش کلیک کنید.

انجام پایان نامه ارشد