انجام پایان نامه علوم کامپیوتر

درباره انجام پایان نامه علوم کامپیوتر و گرایش نامه علوم کامپیوتر در مسداک بخون.

انجام پایان نامه ارشد علوم کامپیوتر

گرایش علوم کامپیوتر از رشته مهندسی کامپیوتر

 همونطور که میدونین و در مطلب قبل هم ذکر شد، کامپیوتر جزء جدا نشدنی زندگی امروزی بشر هست و به همین دلیل تمام جوامع بشری به مهندسین کامپیوتر نیاز شدیدی دارن و در صورت کمبود مهندس کامپیوتر، ممکنه زندگی خیلی از مردم یک جامعه مختل بشه و کارها به راحتی پیش نره یا اصلا انجام نشه. من در این پست به بررسی و تشریح گرایش علوم کامپیوتر از رشته مهندسی کامپیوتر خواهم پرداخت.

همچنین در مسداک بخونید: گرایش مخابرات از مهندسی برق

علوم کامپیوتر

گرایش علوم کامپیوتر

همونطور که ذکر شد و از نام این گرایش هم پیداست، این گرایش درباره علوم کامپیوتر، زیر ساخت های کامپیوتر، مباحث نظری کامپیوتر و نحوه کارکرد و ساخت یک کامپیوتر صحبت میکنه. این گرایش به بررسی مفاهیم و مبانی و اساس چیزی که برنامه ها از آن ساخته شده اند هم بحث میکنه.

واحدهای درسی گرایش علوم کامپیوتر

این گرایش متشکل از 32 واحده که شرح واحدهای درسی در زیر اومده:
4 واحد دروس الزامی مشترک
12 واحددروس الزامي با انتخاب يكي از چهار زمينه تخصصي
8 واحد دروس اختیاری
2 واحد سمینار
6 واحد پایان نامه

دروس گرایش مهندسی علوم کامپیوتر

رياضي‌ عمومي‌، فيزيک‌ پايه‌، آمار و احتمال‌، اصول‌ کامپيوتر، اصول‌ سيستم‌هاي‌ کامپيوتري‌، جبر خطي‌ عددي‌، رياضيات‌ گسسته‌، آناليز عددي‌، ساختمان‌ داده‌ها و الگوريتم‌ها، نظريه‌ اتوماتا و زبان‌ها، کامپايلر، نظريه‌ محاسبات‌، اصول‌ طراحي‌ نرم‌افزار، منطق‌، ذخيره‌ و بازيابي‌ اطلاعات‌، پايگاه‌ داده‌ها، اصول‌ سيستم‌هاي‌ عامل‌، شبيه‌سازي‌ کامپيوتري‌، زبان‌هاي‌ برنامه‌سازي‌، اصول‌ مديريت‌، مباني‌ اقتصاد.

بازار کار گرایش مهندسی علوم کامپیوتر

موقعيت‌هاي‌ شغلي و بازار کار‌ یک فارغ ‌التحصيل‌ علوم‌ کامپيوتر شباهت‌ بسياري زیادی با مهندسي‌ کامپيوتر گرايش‌ نرم‌افزار داره، امّا در کل‌ نقش‌ فارغ‌التّحصيل‌ اين‌ رشته‌ به‌ عنوان‌ مدير و هماهنگ‌ کننده،‌ بسيار مهم‌ و قابل‌ توجه هست. یک فارغ التحصیل گرایش علوم رایانه فردي‌ هست که‌ مسؤول‌ انتخاب‌ راه‌حل‌ مسائل‌ و حلّ‌ اونا، هم‌چنين‌ تقسيم‌ الگوريتم‌ها بين‌ مهندسين‌ نرم‌افزار و در انتها جمع‌ کردن‌ قسمت‌هاي‌ توزيع‌ شده‌ مي‌باشد.

انجام پایان نامه علوم کامپیوتر

ادامه تحصیل در گرایش مهندسی علوم رایانه

 همونطور که احتمالا حدس می زنید و در مطالب قبلی گفته شد، امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و توی تمام گرایش ها به آسانی توی داخل کشور وجود داره و حتی افرادی که علاقه به تحصیل در خارج از کشور دارن هم می تونن به راحتی بورسیه تحصیل در خارج از کشور رو برای این گرایش و این رشته بگیرن. دلیل این امر هم این هست که کامپیوتر جزء مهم زندگی مدرن هست و در خیلی از کشور ها به خصوص کشور عزیزمون ایران به این موضوع اهمیت بالایی داده میشه.

ویژگی های لازم برای تحصیل در این گرایش

 برای اینکه بتونید در گرایش مهندسی علوم کامپیوتر تحصیل کنید و مخصوصا توی این گرایش موفق بشید، باید به اون علاقه داشته باشید چون کل رشته کامپیوتر و مخصوصا گرایش مهندسی علوم کامپیوتر، درس های نسبتا سختی دارن که باید به اون ها علاقه داشته باشید تا پیشرفت کنید.

دوما باید حتما پایه ریاضی و فیزیک قوی داشته باشید تا بتونید موفق بشید. چون در این گرایش باید با استدلال ریاضی به مسائل پاسخ بدید.

پایان نامه ارشد علوم کامپیوتر

همونطور که ملاحظه کردید، من در این مطلب گرایش مهندسی علوم رایانه یا مهندسی علوم کامپیوتر رو برای شما تشریح کردم تا با اون آشنا بشید.

در ضمن اگر به انجام پایان نامه و انجام پایان نامه ارشد نیاز دارید حتما باید به بهترین سایت انجام پایان نامه یعنی مسداک که بهترین و مجرب ترین متخصص ها رو داره سفارش بدید. بنابراین فرصت رو از دست ندید و برای ثبت سفارش کلیک کنید.

انجام پایان نامه ارشد