دو فصلنامه آب و توسعه پایدار

گروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری شرکت آب و فاضلاب مشهد در سال ۱۳۹۲ اقدام به دریافت مجوز از کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نموده و طی نامه شماره ۱۲۶۶۳۱/ ۳/۱۸ مورخ ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ ، موفق به دریافت اعتبار علمی- ترویجی برای نشریه «آب و توسعه پایدار» شده است. 
هدف این نشریه کمک به بهبود روش های اجرایی در عرصه مدیریت و مهندسی منابع و مصارف آب از طریق انتشار تجربیات موفق اجرایی و نتایج تحقیقات کاربردی است. دامنه موضوعی نشریه محدود به کاربردهای آب در صنعت، شهر و کشاورزی و نیز رابطه متقابل آنها با منابع آب، از دیدگاه علمی- کاربردی خواهد بود. بر این اساس، محتوای موضوعی مقالات دراین نشریه شامل موارد زیر خواهد بود. همچنین نوع مقاله می تواند انتقال مفهوم، انتقال تجربه و یا مطالعه ی موردی باشد. 
۱- آب، اقتصاد و مدیریت 
۲- کیفیت آب و فاضلاب 
۳- انتقال آب و سازه های آبی 
۴- آبیاری و کشاورزی 
۵- منابع آب سطحی 
۶- منابع آب زیرزمینی 
۷- مدیریت منابع آب 

نشریات علمی - ترویجی به نشریاتی اطلاق می گردد که مقاله های تخصصی آن به معرفی، ترویج و بسط آگاهی های علمی در میان جامعه علمی مربوط می پردازد و سطح آگاهی ها و دانش را ارتقاء می بخشد و او را با مفاهیم جدید آشنا می سازد تا دانش بشری را اشاعه و نگرش عالمانه به جهان پیرامونی را تقویت کند. لذا مقاله علمی - ترویجی در زمینه ترویج و بسط آگاهی های علمی دارای اعتبار ویژه خود می باشد و به معنای مقاله علمی پژوهشی ضعیف تلقی نمی گردد.

 

 

اطلاعات مجله:

 

 دو فصلنامه آب و توسعه پایدار
Journal of Water and Sustainable Development
 
موضوعات تحت پوشش: مهندسی آب و هیدرولوژی، مهندسی عمران (عمومی)
زبان ژورنال: فارسی
صاحب امتیاز: دانشگاه فردوسی مشهد
سطح مجله: علمی-ترویجی
ترتیب انتشار: دوفصلی
شماره استاندارد: ۲۴۲۳-۵۴۷۴
شماره مجوز وزارت علوم: 3/18/12663
سال شروع انتشار: ۱۳۹۲
محل انتشار:: مشهد-ایران
 

اطلاعات علم سنجی مرکز ناشر ژورنال:

 

 
دانشگاه فردوسی مشهد
نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۲۵۰۳۲
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.
 

اطلاعات تماس با مجله:

 

آدرس دفتر نشریه: مشهد، میدان آزادی، پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده کشاورزی، گروه مهندسی آب
تلفن : ۰۵۱-۳۸۸۰۴۶۴۳
آدرس ایمیل ۱‍: jwsd@um.ac.ir
وبسایت رسمی: http://jwsd.um.ac.ir/
 
 
هم اکنون موسسه آموزشی پژوهشی مسداک با بکار گیری جمعی از پژوهشگران نخبه در انجام مقاله،(ارسال مقاله به همایش های فارسی زبان،همایش های خارجی زبان)و همچنین (چاپ مقاله در مجلات داخلی ،مجلات خارجی)یاری رسان رسان شما عزیزان است.
لذا برای مشاوره ،انجام ،ارسال و همچنین چاپ مقالات با موضوع مرتبط با این مجله و حوزه های تحت پوشش توسط تیم مسداک اینجا کلیک کنید.
 
برچسب ها: مجلاتژورنال ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.