سومین کنفرانس بین المللی ژئوتکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری

سومین کنفرانس بین المللی ژئوتکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۶ تا ۲۸ تیر ۱۳۹۶ توسط در شهر ترکیه - استانبول اجرا و به سرانجام خواهد رسید.با توجه به اینکه این گردهمایی رسما به اجرا خواهد رسید، کلیه مقاله های این همایش در سیستم و مجموعه محتوای ملی ثبت و نمایش داده میشود و شما می توانید با اطمینان کافی، مقاله های خود را در این کنفرانس ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده خواهید نمود.


حوزه های تحت پوشش: تکتونیک / زلزله ، مهندسی ژئوتکنیک / زمین شناسی مهندسی
برگزار کننده:
شهر برگزاری: ترکیه - استانبول

 

تاریخ برگزاری:

۲۶ تیر ۱۳۹۶ تا ۲۸ تیر ۱۳۹۶

مهلت ارسال اصل مقالات:

۳۰ اسفند ۱۳۹۵

مهلت ثبت نام در کنفرانس:

۱۵ فروردین ۱۳۹۶
 
 

فعالیت  در زمینه های  مهندسی ژئو تکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری نیازمند تبادل تجربیات،    نوآوری ها و یافته های جدید علمی است. 
بر این مبنا کنفرانس های وزین بین المللی با مشارکت صاحب نظران  برجسته جهانی از مراکز  مهم تحقیقاتی (دانشگاه های کالتک، ام ای تی، برکلی، یو سی ال آ و ...) نقش بسیار کلیدی  در انتقال این اطلاعات پر ارزش ایفا می نمایند. بر اساس چنین تفکری  سومین کنفرانس بین المللی ژئو تکنیک، مهندسی عمران، معماری و مهندسی لرزه ای شهری با هدف برنامه ریزی کلان جهت کاهش ریسک زلزله و ساخت و ساز مطلوب همراه با رعایت اصول معماری کلاسیک و مدرن در شهر های لرزه خیز  دنیا (تهران، استانبول، تبریز،  توکیو، سانفرانسیسکو و ...) اقدام به برگزاری این کنفرانس کرده است.
اطلاعات کلان لرزه ای وابستگی تنگاتنگی بر اوضاع و احوال تاریخی و جغرافیایی مناطقی دارد که لزوما برای همه نواحی و سرزمین ها در طی ادوار مختلف گذشته همسان و یکنواخت  نبوده است.
 با در نظر گرفتن چنین تفاوتی اهداف اصلی این کنفرانس عبارت است از:
1-پیش بینی تاثیرات بالقوه زمین لرزه های قوی و نیرومند در مناطق شهری.
2-طراحی ساخت ونگهداری سازه های مهم و کلیدی.
3-برنامه ریزی های استراتژیک برای کاهش ریسک زلزله.
4- استفاده از تکنولوژی های نوین و مدرن جهت افزایش خاصیت ارتجاعی سازه ها در مناطق شهری به منظورکاهش خسارات جانی و مالی به هنگام وقوع زلزله.
5-به صفر رسانیدن احتمال  زیان های جانی ومالی درزلزله هایی با شدت پایین.
6-به حداقل رسانیدن تلفات جانی و مالی در هنگام  رخداد زمین لرزه هایی با شدت میانگین و پایین. مراکز شهری در جمع آوری اطلاعات درمورد زمین لرزه ها نقش اساسی دارند. دانش بشری طی پنج دهه پسین در زمینه مهندسی زلزله، عمران، معماری،  مهندسی لرزه ای شهری و ژئوتکنیک توسعه قابل توجهی داشته  و تغییرات بنیادی را شاهد بوده است. این تخصص ها در نگهداری و حفاظت از جوامع مدنی و ساختگاه های انسانی و کاهش آسیب پذیری در مقابل بلایای طبیعی به ویژه زلزله نقش سازنده ای داشته است. 
7-امروزه در یک جامعه صنعتی و فعال در حال رشدی مانند ایران تاثیر اقتصادی یک زلزله بسیار زیاد است  که میتوان به تاثیراتی مانند تخریب کلی  و یا جزیی ساختمان های کلیدی و تاثیری که این ویرانی بر شرایط حاکم پس از وقوع زلزله می گذارد. به عنوان مثال میتوان به رخداد زمین لرزه های فوجی 11اگوست 2012 منطقه قره  داغ در آذربایجان- ایران اشاره کرد. مشابه این زمین لرزه، زلزله لوما پریتا سال 1989، زمین لرزه 1999 ازمیت ترکیه، زلزله 2001 آلساوادور، 2005 سو ماترای اندونزی و زمین لرزه 2011 فوکویامای ژاپن و به زلزله 2015نپال با بزرگی7.8  که شهر کاتماندو و مناطق اطراف آن را باخاک یکسان کرد.
متخصصین، دانشجویان، محققین، صاحب نظران و شرکت ها و پیمانکاران ارزشمند  که به نحوی  درگیر مسایل ساخت و ساز هستند  میتوانند از حاصل تجربیات و نو آوری های  این کنفرانس بزرگ علمی بهره مند گردند.  در نهایت کوشش و اهتمام بر این است تا مجموعه دست آورد های این کنفرانس در استاندارد 2800 لحاظ گردد.

 

با توجه  به تاریخ برگزاری کنفرانس  از تاریخ19 تا 21 ماه مه 2017 این تاریخ مصادف با ایام امتحانات در ایران واوایل ماه مبارک رمضان وتقریبا امکان مسافرت مشارکت کنندگان و دانشجویان عملی نیست  بنا بر این با توجه به استقبال  دانشجویان ، مهندسین ، اساتید  تاریخ برگزاری به روز های 17  تا 19 جولای 2017 تغییر یافت این تاریخ  پایان ماه مبارک رمضان  و  اتمام ایام  امتحانات در ایران ، اروپا وامریکا   میباشد ، لازم به یاد اوری است این کنفرانس پس از تبادل نظر های طولانی با حمایت دانشگاه استانبول -تکنیک  و متخصصین برجسته دانشگاه های  MIT ، Berkeley ، Caltech ,UCLA, Colorado-Boulder ،در محل دانشگاه استانبول تکنیک  برگزار میگردد.

 

محور های کنفرانس:
مهندسی ژئوتکنیک لرزه ای

- سدها
- زمین شناسی مهندسی
- زیرساختارهای ژئوتکنیکی
- معدن کاری و ژئوتکنیک
- تصویر برداری لرزه ای از چگونگی استخراج و تولید گاز و نفت
- تکتونیک و زمین شناسی ساختمانی
- نیوتکتونیک و گسل های فعال و پویا (گسل های پلیوسن- کواترنر)
- زمین لرزه های دیرینه: (رکورد زمین لرزه های تاریخی و پیش تاریخی و تاثیرات زمین لرزه جهت ارزیابی مخاطرات لرزه ای)

مهندسی عمران و معماری
- تئوری و تکنولوژی پیشرفته در مهندسی سازه
- هیدرولیک و مهندسی نیروی آب
- مهندسی ایمنی سازه ها و پیشگیری فاجعه
- برج ها (سازه های بسیار بلند) و سازه های با دهانه بزرگ

مهندسی لرزه ای شهری
- مهندسی لرزه شناسی
- سیستم های شریان های حیاتی
- قطعات و اجزا غیر سازه ای
- روش ها و معیارهای طراحی نوین
- مهندسی لرزه ای تجربی

 

(لازم به ذکر موسسه آموزشی پژوهشی مسداک با تیمی متعهد در  انجام مقاله،(ارسال مقاله به کنفرانس های فارسی زبان یا کنفرانس های خارجی زبان)و (چاپ مقاله در مجلات داخلی یا مجلات خارجی) بسیار کارا و تواناست.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاع دقیق از مجلات داخلی یا همچنین مجلات خارجی مرتبط به این کنفرانس بصورت دسته بندی شده اینجا کلیک کنید.

هم اکنون تیم مسداک در انجام و ارسال مقالات با موضوع مرتبط به این کنفرانس و حوزه تحت پوشش آن آمادگی خود را اعلام میدارد.

برای مشاوره،انجام مقاله،ارسال مقاله و همچنین چاپ مقاله اینجا کلیک کنید.

دسته ها: کنفرانس ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.