بهترین راه انجام پایان نامه ارشد چیست؟

بهترین راه انجام پایان نامه ارشد چیست؟

برای هر دانشجویی که در صدد اتمام مقطع کارشناسی ارشد خود می باشد، انجام پایان نامه ارشد خود برای او از اهمیت بالایی برخوردار است و ممکن است فکر او را مدتی به خود مشغول کند.حال در این نوشته میخواهیم این مساله را بررسی کنیم که اصولا بهترین راه انجام پایان نامه چه راهی خواهد بود.

راه حل اول

در ابتدای کار بهترین راه خالی کردن یک زمان مشخص توسط خود شما برای انجام پایان نامه می باشد.شاید برای دوستان مساله اصلی این باشد که با اینکه من وقتی را خالی کرده ام ولی نمیدانم از کجا باید شروع کنم.راه حل ساده است، شما در ابتدا باید موضوع خود را تعیین کنید و برای اینکار ابتدا از خود بپرسید من در گرایش خودم به چه چیزی علاقه دارم؟ و اینکه من در گرایش خودم در چه زمینه ای بیشتر از هر زمینه دیگر تسلط دارم؟وقتی جواب این سوال ها را پیدا کردید تقریبا مسیر مشخص است.حال با انتخاب استاد راهنمایی که در این زمینه ها فعالیت میکند صحبت کنید و نظر او را برای پیشنهاد موضوع بخواهید.در این مرحله ممکن است استاد راهنما به شما موضوعاتی پیشنهاد دهد یا اینکه شما را برای پیشنهاد موضوع مخیر بگذارد.در حالت دوم بهترین راه این است که مقالات جدید و مرتبط با زمینه را بررسی کنید و در مورد آن اطلاعات بدست بیاورید.بدست آوردن اطلاعات یعنی چه؟ یعنی اینکه در زمینه شما چه کارهایی شده، جدیدترین ایده های پیاده شده در زمینه کار شما چیست؟چه مساله ای کمتر مورد توجه قرار گرفته است؟چه روشی تا کنون بررسی نشده است؟ با داشتن جواب برای هر کدام از موارد بالا حالا شما آمادگی پیشنهاد موضوع را خواهید داشت و میتوانید کار خود را شروع کنید.برای آموزش طریقه نگارش پروپوزال و فصول 1 تا 5 پایان نامه خود میتوانید از مقاله های دیگر سامانه مسداک کمک بگیرید.

راه حل دوم

حالت دوم زمانی است که دانشجویانی که از مشاوران سامانه راهنمایی و مشاوره میخواهند حالت اول را غیر ممکن میخوانند و خالی کردن زمانی برای انجام پایان نامه ارشد خود را غیر ممکن میدانند.در این صورت میتوان گفت راه بهتر آن است با اینکه قرار هست دوستی مشاوره شما را انجام دهد ولی باید زمان مختصری را مختص پایان نامه خود کرده و قسمت های مختلف اعم از پروپوزال و فصول پایان نامه را کامل مطالعه کرده و سوالات خود را از ابتدا برطرف کنید تا در زمان  دفاع از پایان نامه خود با تسلط حاظر شوید .قویا مطالعه پایان نامه تنها پس از انجام کل کار و قبل از دفاع را نهی کرده و توصیه میشود با مشاور خود مرتب در ارتباط بوده و از راهنمایی های او استفاده کنید.

با تمام مواردی که گفته شد آرزوی ما داشتن بهترین ها برای شماست که در این مقطع انجام پایان نامه ارشد خوب از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ما آروزی داشتن بهترین دفاع را خواهیم داشت.

مشاوران سامانه مسداک آماده هستند که به اندازه یک گپ گرم دوستانه با شما اطلاعات تخصصی خود را به اشتراک بگذارند، پس از آنها کمک بگیرید.

دسته ها: مقالات

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.